Lesklokorka lesklá TaiwanTCM - práškovaná plodnice

Leklokorka lesklá TaiwanTCM je sušená práškovaná plodnice Ganoderma lucidum odpovídající nejpřísnějším normám TČM. Prášek se připravuje mletím a speciální úpravou vybraných částí přírodních plodnic pocházejících z čistého horského prostředí středního Tchaj-wanu.

  • rozemletá vysoce kvalitní plodnice
  • 180 kapslí / balení

Neobsahuje umělé přísady ani konzervačné látky. Chuť prášku je přirozeně hořká, později nasládlá. Kapsle jsou alginátové (bez želatiny). Hmotnost kapsle 420mg +/-5%. Receptura a materiál: SunGertain BIO-RD, Taiwan

Pro kvalitu výrobku je klíčové místo a způsob pěstění plodnic. Čistota prostředí je u hub zvláště důležitá. Mnohé studie ukázaly schopnost hub i v relativně čistém prostředí akumulovat množství těžkých kovů a radionuklidů mnohonásobně převyšující jejich koncentraci v prostředí. Středni Tchaj-wan, kde se tato lesklokorka pěstuje, je rozsáhlou oblastí velehor tyčících se do více než 4000m n.m. s minimální koncentrací nečistot v prostředí.

Dalším problémem houbového materiálu bývá genetická degenerace, jíž houby při pěstování postupně podléhají a která vede ke snižování účinnosti. Zabránit tomu lze chemickou a genetickou kontrolou houbového materiálu. V této oblasti má Tchaj-wan opět nespornou výhodu – není náhoda, že genom lesklokorky lesklé byl poprvé rozluštěn právě na Tchaj-wanu.

Způsob užívání

Plodnice lesklokorky lesklé jsou tuhé. Konzumovat je lze pouze v práškové, tekuté, nebo tabletkové formě. Tekutá forma zahrnuje čaj a extrakt. Lesklokorka lesklá Taiwan TCM je k dispozici ve formě prášku uzavřeného v kapslích. Ty se užívají přímo a zapíjejí se vlažnou vodou. Prášek lze ale konzumovat i bez kapslí – jeho hořká chuť je příjemná, pokud si na ni zvykneme. Dělá se to tak, že kapsli otevřeme, prášek vysypeme do sklenice vlažné vody a rozmícháme lžičkou. Získáme zdravý nápoj, jehož hořkost se podobá hořkosti kávy.

Dávkování

Běžné dávkování 3x denně 1-3 kapsle nalačno, zapít vlažnou vodou (nebo prášek rozpustit ve vlažné vodě). TČM doporučuje po požití krátké zahřívací cvičení. I v nižších dávkách má však lesklokorka výrazné účinky (viz níže). Při preventivním dávkování 1 kapsle / den nám jedno balení vydrží na půl roku.

Laboratorní zkoušky a certifikáty:

Laboratorní vyšetření zdravotní nezávadnosti provedl Státní zdravotní ústav, Oddělení pro bezpečnost speciálních druhů potravin a mikrobiologie PBU (viz. Zkušební protokol).

 Certifikát o zdravotní bezpečnosti vydal Státní zdravotní ústav:

Povinné informace:

Tento výrobek je klasifikován jako doplněk stravy. Povinně uváděné informace jsou: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uložte mimo dosah dětí. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré stravy. Z nedostatku bezpečnostních údajů nelze ženšen doporučit dětem, těhotným a kojícím ženám.

Kde lze koupit: