Lesklokorka lesklá TaiwanTCM FORTE 5x - práškový koncentrát

Leklokorka lesklá TaiwanTCM FORTE 5x je 5krát koncentrovaný práškový extrakt lesklokorky lesklé (Ganoderma lucidum) velmi vysoké kvality. Připravuje se extrakcí vybraných částí přírodních plodnic lesklokorky lesklé, pocházejících z čistého horského prostředí středního Tchaj-wanu.

  • práškový koncentrát z vysoce kvalitních plodnic
  • 150 kapslí / balení

Obsahem účinných látek odpovídá 1g práškového extraktu 5g sušené plodnice.

Neobsahuje umělé přísady ani konzervační látky. Chuť prášku je přirozeně hořká, později nasládlá. Kapsle jsou alginátové (bez želatiny). Hmotnost kapsle 420mg +/-5%. Receptura a materiál: SunGertain BIO-RD, Taiwan

Pro kvalitu výrobku je klíčové místo a způsob pěstění plodnic. Čistota prostředí je u hub zvláště důležitá. Mnohé studie ukázaly schopnost hub i v relativně čistém prostředí akumulovat množství těžkých kovů a radionuklidů mnohonásobně převyšující jejich koncentraci v prostředí. Střední Tchaj-wan, kde se tato lesklokorka pěstuje, je rozsáhlou oblastí velehor tyčících se do více než 4000m n.m. s minimální koncentrací nečistot v prostředí.

Dalším problémem houbového materiálu bývá genetická degenerace, jíž houby při pěstování postupně podléhají a která vede ke snižování jejich účinnosti. Zabránit tomu lze chemickou a genetickou kontrolou houbového materiálu. V této oblasti má Tchaj-wan opět nespornou výhodu – není náhoda že genom lesklokorky lesklé byl poprvé rozluštěn právě na Tchaj-wanu.

Způsob užívání

Plodnice lesklokorky lesklé jsou tuhé a konzumovat je lze pouze po zpracování. Lesklokorka lesklá TaiwanTCM FORTE 5x má formu prášku uzavřeného v kapslích, z nichž každá obsahem odpovídá pětinásobnému množství práškované plodnice. Kapsle se užívají přímo a zapíjejí se vlažnou vodou. Prášek lze ale konzumovat i bez kapslí. Dělá se to tak, že kapsli otevřeme, prášek vysypeme do sklenice vlažné vody a rozmícháme lžičkou. Získáme tak zdravý nápoj, jehož hořkost se podobá hořkosti kávy.

Dávkování

Výrobek Leklokorka lesklá TaiwanTCM FORTE 5x je koncentrát 5x silnější než nekoncentrovaná práškovaná plodnice Lesklokorka lesklá TaiwanTCM. Dávkování je podobné, ale rozdíl je v použití: Nekoncentrovaná plodnice se používá hlavně k prevenci <cenzurováno>, zatímco koncentrát FORTE 5x se používá hlavně u osob trpících nebo majících zvýšené riziko výskytu <cenzurováno>

Přípravek se užívá 3x denně v množství 1-3 kapsle nalačno, zapít vlažnou vodou (nebo prášek rozpustit ve vlažné vodě). TČM doporučuje po požití krátké zahřívací cvičení. I v nižších dávkách má však tento výrobek velkou sílu – 1 kapsle odpovídá 5 kapslím nekoncentrované práškované plodnice.

Laboratorní zkoušky a certifikáty

Laboratorní vyšetření zdravotní nezávadnosti provedl Státní zdravotní ústav, Oddělení pro bezpečnost speciálních druhů potravin a mikrobiologie PBU (viz. Zkušební protokol).

 Certifikát o zdravotní bezpečnosti vydal Státní zdravotní ústav:

Povinné informace:

Tento výrobek je klasifikován jako doplněk stravy. Povinně uváděné informace jsou: Nepřekračujte doporučené denní dávkování Uložte mimo dosah dětí Doplňky stravy nejsou náhradou pestré stravy Z nedostatku bezpečnostních údajů nelze ženšen doporučit dětem, těhotným a kojícím ženám.

Kde lze koupit: